Rozhovor - blog Panenkománie

Velice nás zaujal panenkovský blog Panenkománie uživatelky Cherryn. Okouzlila nás její sbírka panenek, jejich transformace a úžasné vlastní fotografie.
Nejvíce na nás zapůsobily proměny oblíbených panenek Monster High, ty musíte vidět!
Jako ukázku doporučujeme třeba úpravu očí panenky Frankie Stein.
A nyní už k rozhovoru:

Dobrý den, Cherryn,
na začátek očekávaná, klasická otázka. Jak jste se dostala ke sbírání panenek?

Dobrý den, je to zvláštní, ale k samotnému sběratelství jsem se dostala teprve před třemi lety. Panenky mě ovšem oslovovaly od dětství. Bohužel v letech mého dětství jsem ani netušila, že existuje panenka, která se jmenuje Barbie :-) Když jsem ji poprvé zahlédla na dovolené s rodiči, byla jsem doslova ohromena a nedovedla jsem si představit, že bych jednu neměla. Bylo to trochu složité, ale zrovna ona „dovolenková“ panenka byla mou první, kterou považuji za sběratelskou panenku.

Kolik panenek jste za tu dobu už nasbírala?

Sbírám panenky od různých výrobců a autorů, s některými se časem i loučím. Prozatím jsem nepřekročila magické číslo 100 :-) Pravdou ale je, že „rukama“ mi prošlo už mnoho panenek.

Jaké úpravy s panenkami provádíte nejradši?

Panenka mě nejdříve musí něčím zaujmout a od té doby jsem schopna nad ní přemýšlet ve dne v noci, abych si ji přizpůsobila k obrazu svému. Nebojím se experimentovat a většinou se snažím, aby měla skleněné oči a řasy. Pokud se pustím do této úpravy, pak následuje i nová malba tváře, někdy i celého těla. Když bych to měla napsat jednoduše, tak mou nejoblíbenější činností je vtisknout mou představu vybrané panence :-)

Jaká panenka je pro Vás srdcovkou? Která je Vaše oblíbená?

To je pro mne velmi složitá otázka… řekla bych, že onou pravou srdcovkou, je již zmíněná první „dovolenková“ Barbie. Tuto panenku mám schovanou, dokonce ji mám stále oblečenou i v oblečení, které jsem jí jako dítě ušila.

Ráda pracujete i s panenkami Monster High. Proč si myslíte, že jsou tyto příšerky u holčiček tak oblíbené?

Panenky Monster High jsou velmi jedinečné a kreativní. Propojit klasické panenky s různými bytostmi a spojit je v krásné, moderní a elegantní stvoření, to mluví samo za sebe :-) Také myslím, že u holčiček to ještě podtrhlo animované zpracování. Musím říci, že jsem první díly viděla teprve nedávno a po zhlédnutí, jsem opravdu měla jiný pohled na jednotlivé osobnosti panenek. Od té doby jsem je viděla v tom světle, v jakém mi je filmový tvůrce představil. Ještě zmíním jejich úžasné kloubové tělo s jemnými křivkami. Díky tomuto faktu, se staly součástí sbírek i u dospělých sběratelek.

Moc Vám děkujeme za skvělý rozhovor a přejeme krásný den!

Já také děkuji a přeji hezký den.